Wypożyczalnie samochodów

Wypożyczalnie samochodów są coraz bardziej popularne. Najczęściej korzystają z nich te osoby, które na co dzień mieszkają poza granicami naszego kraju i chcą być mobilni i niezależni w trakcie pobytu w Polsce, oczywiście nie tylko. Tak naprawdę każdy może wypożyczyć samochód, nawet osoba, która wyjeżdża do innego miasta, a nie chce poruszać się komunikacją miejską. Większość wypożyczalni zapewnia w cenie wynajmu ubezpieczenie i usługi zapewniające komfort eksploatacji pojazdu. Udając się np. do Trójmiasta, warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej, wpisując "rent a car Gdańsk" i wybrać najbardziej odpowiednią wypożyczalnię dla siebie.

Warunki wynajmu samochodów - rent a car Gdańsk

Wypożyczając samochód trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze należy określić na jaki okres czasu chcemy wypożyczyć samochód. Wiele wypożyczalni oferuje wynajem nie tylko na krótki okres czasu, ale także występuje możliwość wypożyczenia samochodu na kilka miesięcy lub nawet lat. Zwykle osoba, która chce wynając samochód mieć ukończone 21 lat i oczywiście posiadać ważne prawo jazdy. Wypożyczając samochód w Polsce, a udając się do innych państw należy sprawdzić w jakich państwach polskie prawo jazdy jest respektowane. Osoby, które uzyskały prawo jazdy w USA, Kanadzie, Japonii, Australii i Turcji muszą posiadać międzynarodowe prawo jazdy.

Wszystkie wypożyczane samochody najczęściej są objęte ubezpieczeniem podstawowym z pełnym ubezpieczeniem OC i AC z udziałem własnym w szkodzie w wysokości 2500 zł. Spotykane są firmy, które umożliwiają wykup Pełnej Ochrony, która znosi wkład własny w przypadku szkody oraz zmniejsza depozyt zwrotny.

Wypożyczalnie samochodów

Sytuacje awaryjne

W sytuacji, w której samochód ulegnie jakiejś awarii, zostanie unieruchomiony, uczestniczy w kolizji drogowej lub stanie się z nim coś niepokojącego mogą w każdej chwili skontaktować się z całodobowym serwisem technicznym danej wypożyczalni. W przypadku kolizji spowodowanej przez innego kierowcę (nie tego, który wypożyczył pojazd) występuje możliwość udostępnienia auta zastępczego. Koszty wynajmu pokryje ubezpieczyciel w ramach polisy OC sprawcy. W sytuacji, gdy samochód został uszkodzony przez osobę, która go wypożyczyła wówczas to ona musi pokryć koszty naprawy lub gdy sprawca kolizji pozostaje nieznany.

Dodatkowe opcje wypożyczenia

Wiele wypożyczalni zapewnia możliwość wykupienia opcji prowadzenia auta wypożyczonego przez dodatkowych kierowców. Dane tych osób zwykle należy zgłosić w dniu wynajmu samochodu. Przy tym trzeba okazać ich dokumenty tożsamości oraz ważne prawo jazdy. Tak naprawdę wybór samochodu należy do osoby, która chce wypożyczyć dane auto. Sama decyduje czym chce wyruszyć w trasę. Bardzo często wypożyczalnie posiadają w swojej ofercie ekonomiczne pojazdy z kilkunastu klas. Samochód bardzo często można wynająć online. Wystarczy wpisać np. rent a car Gdańsk i wypełnić formularz online zamieszczony na stronie wypożyczalni, z której chcemy wypożyczyć samochód. Można też skorzystać z połączenia z infolinią lub bezpośrednio wynająć pojazd w jednym z oddziałów wybranej wypożyczalni.

Artykuł przygotowany z Express.pl - rent a car Gdańsk.