Na co zwrócić uwagę wybierając biuro?

Szukasz nowego biura, ale dalej nie wiesz, na co zwrócić szczególną uwagę? Zobacz, czym się kierować przy wyborze nowej powierzchni biurowej. Przeanalizuj dokładnie każdą ofertę i podejmij właściwą decyzję.

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro? 

Od czego warto zacząć?

Przy wynajmie biura warto zwrócić uwagę przynajmniej na kilka szczegółów. Jeśli będziesz o nich pamiętał, łatwiej podejmiesz ostateczną decyzję. Bardzo ważna jest lokalizacja. Profesjonalne biuro rybnik znajduje się w idealnym miejscu. Kolejnym ważnym czynnikiem jest metraż. Jest to istotna kwestia, jeśli masz konkretne wymagania odnośnie przestrzeni biurowej. Odrzucaj od razu oferty, które nie są zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

Zwróć też uwagę na koszt wynajmu. Wpływa na niego wiele czynników, m.in. metraż, lokalizacja i okres wynajmu. Zastanów się, jaki budżet możesz przeznaczyć na wynajęcie biura. Sprawdź też standard biura.

Ważny jest też dobry dojazd samochodem do biura, wygodny dostęp do środków komunikacji publicznej i usługi w najbliższej okolicy. Możesz też zwrócić uwagę na ofertę gastronomiczną i rozrywkową. Wtedy nie będziesz marnować dużo czasu, aby coś zjeść lub poćwiczyć po pracy.

Lokalizacja

Zastanów się, czy dzielnica, w której chcesz wynająć biuro, jest bezpieczna. Sprawdź, czy dany region ma dobrą reputację. Pracownicy spędzają w biurze przynajmniej osiem godzin dziennie, dlatego z pewnością chcą się czuć bezpiecznie, gdy będą z niej wracać. Zobacz, jak daleko znajdują się przystanki.

Kolejną ważną kwestią jest to, czy miejsce jest dobrze skomunikowane. Czy nie ma problemu z dojazdem? Warto wziąć pod uwagę połączenia, np. autobusowe lub kolejowe.

Sprawdź, czy w pobliżu znajdują się jakieś udogodnienia. Czy niedaleko znajduje się jakaś restauracja, w której można kupić lunch? Gdzie można zabrać klientów na drinka lub posiłek? Gdzie można kupić niezbędne materiały biurowe? Zobacz, czy w pobliżu znajduje się bank, apteka, centrum handlowe.

Zastanów się, czy jest to modna dzielnica. Jeśli okolica jest chętnie wybierana przez początkujące start-upy lub obiecujące młode firmy, może mieć to dobry wpływ na to, jak klienci i pracownicy postrzegają naszą firmę.

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro? 

Budynek

Sprawdź, czy budynek, w którym chcesz wynająć biuro jest bezpieczny. Nikt nie lubi pracować w podejrzanym środowisku. Czy obiekt jest monitorowany? Możesz zapytać właściciela, czy nie było jakichś włamań. Zobacz, czy jest recepcja lub portier. Jeśli tak, to jak wygląda obsługa klienta.

Zapytaj, czy planowane są w przyszłości jakieś poważne prace budowlane? Przeprowadzka do nowego biura tylko po to, by przekonać się, że wyższe piętro jest gruntownie remontowane, nie jest niczym przyjemnym. Hałas i bałagan mogą dekoncentrować. Zobacz, czy budynek jest dobrze utrzymany? Sprawdź, czy możesz mieć dostęp do biura poza godzinami pracy. Zobacz, czy w pobliżu jest parking lub przechowalnia rowerów. Zastanów się, czy liczba miejsc parkingowych jest wystarczająca. Możesz rozważyć wynajęcie kilku dodatkowych miejsc dla klientów. Na koniec sprawdź, czy w budynku znajdują się konkurencyjne firmy. Jeśli nie, nie musisz się bać, że ktoś ukradnie Ci klientów lub podsłucha tajemnice Twojej firmy.