Dlaczego warto skorzystać z usług wypożyczalni telewizorów?

Wystawy, konferencje, targi, eventy i spotkania biznesowe wymagają odpowiedniego sprzętu multimedialnego. Dużą popularnością cieszą się ekrany plazmowe oraz telewizory LCD. Nie zajmują dużo miejsca i wyglądają elegancko. Prezentują się zdecydowanie lepiej niż tradycyjne telewizory i monitory.

Produkcja telewizorów plazmowych zakończyła się w 2015 roku. Jednak wiele modeli jest nadal używanych, sprzedawanych na rynku wtórnych i wynajmowanych. Dlatego warto zrozumieć, jak działa telewizor plazmowy i porównać go z nowoczesnym telewizorem LCD.

Dlaczego warto skorzystać z usług wypożyczalni telewizorów?

Telewizor plazmowy i LCD-ten sam, ale inny

Wygląd zewnętrzny może być mylący. Oba typy telewizorów są płaskie i cienkie. Zawierają również wiele takich samych funkcji. Oba mogą być montowane na ścianie i oferować transmisję internetową i lokalną. Dzięki nim można oglądać programy, filmy i prezentacje w różnych rozmiarach i rozdzielczościach ekranu. Różnią się sposobem, w jaki produkują i wyświetlają obrazy.

W czym są lepsze telewizory plazmowe w porównaniu do LCD?

Zapewniają lepszy współczynnik kontrastu. Dzięki nim można wyświetlać głębsze odcienie czerni. Gwarantują lepszą dokładność i nasycenie kolorów. Wyróżniają się lepszym śledzeniem ruchu (niewielkie lub żadne opóźnienie ruchu w szybko poruszających się obrazach, dzięki technologii Sub Field Drive). Nawet, gdy siedzimy z boku, możemy zobaczyć wiele rzeczy na ekranie.

Wady plazmy vs LCD

Nie są tak jasne, jak większość telewizorów LCD. Dlatego lepiej sprawdzą się w słabo oświetlonych lub zaciemnionych pomieszczeniach. Powierzchnia ekranu może odbijać promienie słoneczne. Są bardziej podatne na wypalanie pikseli. Generują więcej ciepła i zużywają więcej energii niż telewizory LCD. Nie działa tak dobrze na dużych wysokościach. Wyświetlacz zwykle ma krótszą żywotność.

Dlaczego warto skorzystać z usług wypożyczalni telewizorów?

Dlaczego warto wynająć telewizory LED?

Telewizja została wynaleziona w 1925 roku i od tego czasu przeszła wiele zmian. Jedną z takich ewolucji jest dioda elektroluminescencyjna znana również jako technologia LED. Ta technologia połączona z wyświetlaczem HD zapewnia większy komfort oglądania.

Takie telewizory wyróżniają się wspaniałą estetyką. Wyglądają elegancko i nowocześnie. Dzięki temu sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Możesz je wynająć na spotkania, konferencje, szkolenia, prezentacje, narady, grupowe spotkania projektantów z ekspertami i konsultantami. Sprawdzą się również wyśmienicie na seminariach.

Technologia zastosowana w telewizorach LED eliminuje konieczność wynajęcia dużej ilości sprzętów, które są ciężkie i nieporęczne. Można je łatwo ustawić w dowolnym problemu. Montaż jest łatwy i szybki. Są uniwersalne i wszechstronne.

Piksele i oświetlenie stosowane w tych telewizorach mogą generować jaśniejsze obrazy na ekranie w porównaniu ze starszymi modelami. Zużywają też o 30-40% mniej energii niż telewizory plazmowe i LCD. Modele HD LED zapewniają żywsze i bardziej intensywne obrazy i dokładniejsze kolory dzięki wyższemu współczynnikowi kontrastu.

Profesjonalne firmy oferują również laptopy, nagłośnienie i projektory. Mogą się zająć obsługą techniczną podczas eventu.

Więcej na temat zwrotów towaru można znaleźć pod adresem: https://www.konferental.pl/wynajem-sprzetu/telewizory-wypozyczalnia/