Aplikacje, wspierające prowadzenie biznesu transportowego

Właściciele firm transportowych doskonale wiedzą, że zarządzanie taką firmą wiąże się często z przebywaniem większości czasu w samochodzie. Czuwać nad wszystkim w trasie nie jest sprawą łatwą, wymaga to umiejętności robienia kilku rzeczy na raz lub wykorzystania nowoczesnych aplikacji, ułatwiających wykonywanie codziennych obowiązków.

Najbardziej znane aplikacje

Znanym wsparciem dla firm transportowych jest kalkulator wynagrodzeń. To aplikacja, która pomoże obliczyć koszty, wynikające z zatrudnienia pracownika, zarówno w kwocie netto, jak i brutto. Bardzo łatwo można skontrolować wszystkie niezbędne składki, obciążenia, ZUS, podatki i koszty za utrzymanie pracownika. Kolejną pomocną aplikacją jest Microsoft Remote Desktop. Umożliwia ona połączenie z komputerem domowym czy służbowym i udostępnia dane, które są nam potrzebne. TransParking to idealne urządzenie dla profesjonalnych kierowców, które wskazuje parkingi dla samochodów ciężarowych na pokonywanej trasie. Baza parkingów zawiera w sobie dane pochodzące z całej Europy. Każdy kierowca potrzebuje informacji na temat zakazów jazdy, te wiadomości można uzyskać poprzez instalację BansforTrucks. Dzięki niej wyświetlają się wiadomości na temat okresowych ograniczeń i zakazów ruchu dla ciężarówek na całym kontynencie.

Aplikacje, wspierające prowadzenie biznesu transportowego

Inne przydatne aplikacje biznesowe

EasySign to ogromne wybawienie dla osób, prowadzących własne interesy. Program ten umożliwia dokonanie elektronicznego podpisu na dokumentach typu WORD, PDF, JPEG. Występują jego dwa warianty, płatny i darmowy. TransExpress to kolejna propozycja dla firm transportowych, dzięki tej aplikacji można wyszukać oferty ładunków na trasie i błyskawicznie zawierać transakcję. W dokonaniu tej transakcji pomoże TransMessenger, to narzędzie, ułatwiające nie tylko zawieranie transakcji, ale także rozmowy z kontrahentami. Za pomocą Invoice2go można wystawić fakturę i zapisać ją w PDF, ustawić numerację, określić terminy płatności, wpisać rabaty, umieścić podpisy, przesłać faktury czy skontrolować status płatności. Warto zaznajomić się także z takimi aplikacjami jak GoogleDrive, TransTracking, Polskie Kodeksy, iTranslate Voice, TransTask, TransScanner, Purify, Google Keep czy Shake-it Alarm.