Dobry kontener morski - jak wybrać, nowy czy używany?

Coraz więcej osób prywatnych i firm wybiera morskie kontenery do przewozu dużych ładunków drogą morską. Do największych zalet kontenerów możemy zaliczyć atrakcyjną cenę i bezpieczeństwo transportowanych ładunków. W ofercie możemy znaleźć zarówno nowe, jak i używane kontenery.

Dobry kontener morski - jak wybrać, nowy czy używany?

Nowy czy używany kontener?

Nowe kontenery wybierają przede wszystkim osoby, które zwracają dużą uwagę na gwarancję i bezpieczeństwo ładunku. Są jednak droższe od używanych. Dlatego decydują się na nie osoby, które mają większy budżet.

Używane kontenery morskie znajdują się w bardziej przystępnej cenie. Różnią się stanem technicznym. W ofercie można znaleźć prawie nowe kontenery, z nieznacznymi śladami użytkowania. Jednak dostępne są też kontenery, wymagające gruntownej naprawy. Dlatego wybierając używany kontener, koniecznie zwróćmy uwagę na jego stan. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, skorzystajmy z usług eksperta.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając kontener?

Kontenery morskie powinny być wytrzymałe, funkcjonalne i solidnie wykonane. Sprawdźmy, z jakich materiałów zostały wykonane. Konstrukcja kontenerów musi być wytrzymała, aby bez problemu podołać wyzwaniom w trakcie przeładunku i transportu.

Kontenery występują w różnych pojemnościach. Dzięki temu łatwo dopasujemy odpowiedni model do swoich potrzeb i oczekiwań. Obecnie największe kontenery pomieszczą nawet 33 euro palety. Standardowe modele występują w następujących rozmiarach 10, 20 i 20 DC. Niektóre przedsiębiorstwa oferują przeróbkę kontenerów. W ten sposób dopasowują ich pojemność do potrzeb danego klienta.

Dobry kontener morski - jak wybrać, nowy czy używany?

Kontenery chłodnicze

Na rynku dostępne są również kontenery chłodnicze. Są odporne na działanie różnych warunków atmosferycznych. Można w nich transportować delikatne towary, takie jak lody, czy zamrożone mięso. Produkty zachowują odpowiednią świeżość przez cały okres transportu, dzięki agregatowi chłodniczemu, w który wyposażony jest kontener. Takie kontenery są chętnie wybierane przez firmy spożywcze, centra ogrodnicze i przedsiębiorstwa budowlane. Kontenery są wyposażone w specjalną aparaturę do regulacji temperatury.