Jak wybrać dobre biuro?

Właściwa lokalizacja i przestrzeń mogą mieć duże znaczenie dla naszej firmy. Nie tylko wpływa na wykonywanie codziennych obowiązków, ale też na morale pracowników i wizerunek marki. Istnieje wiele rzeczy, które warto wziąć pod uwagę przy wybieraniu biura.

Jak wybrać dobre biuro?

Lokalizacja

Jest to kluczowy aspekt. Zadajmy sobie dwa podstawowe pytania:

  • Czy moi klienci mogą się dostać do biura bez problemu?
  • Czy moi pracownicy nie mają problemów z dotarciem do pracy?

Jeśli znajdziesz biuro, które spełnia te dwa warunki, prawdopodobnie znajduje się w dobrej lokalizacji. Pomyśl też o tym, czy dzielnica jest bezpieczna i atrakcyjna. Czy w pobliżu jest siłownia, kawiarnia? Dzięki tym udogodnieniom, nasi pracownicy i klienci mogą być zadowoleni.

Cena

Jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem dla większości firm, które wybierają nowe biuro. Jeśli będziesz przesadnie oszczędzał, możesz później nie być do końca zadowolony z biura albo wyprowadzić się po kilku miesiącach. Jeśli opłaty są za wysokie, możesz mieć trudności z opłacaniem czynszu. Żaden z tych scenariuszy nie jest idealny. Na szczęście wygodne biuro rybnik znajduje się w atrakcyjnej cenie.

Zapytaj o kaucję i dodatkowe koszty. Porównaj też ofertę danego biura z innymi w okolicy. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy stać nas na konkretne biuro. Pytając o dodatkowe koszty, uchronimy się przed przykrymi niespodziankami. Porównując poszczególne oferty sprawdzimy, czy rzeczywiście dana propozycja jest najlepsza. Zyskasz pewność, że stosunek jakości do ceny jest dobry.

Metraż

Oczywiście lokalizacja i cena będą miały wpływ na wielkość biura. Jednak warto też pamiętać o ogólnej zasadzie. Eksperci zalecają, aby na każdego pracownika przypadało przynajmniej 6,5 m2. Pamiętaj też o dodatkowe miejsce na spotkania i odpoczynek. Pracownicy powinni być zadowoleni z pomieszczeń socjalnych/rekreacyjnych. Nie ma wątpliwości, że ciasne biuro zmniejsza produktywność, więc nie ograniczaj powierzchni.

Infrastruktura

W zależności od firmy ten czynnik może być bardziej lub mniej ważny. Obecnie nie ma jednak zbyt wielu firm, które mogą skutecznie działać bez niezawodnego połączenia internetowego. Niektórzy właściciele firm wliczają dostęp do Internetu w cenę czynszu. Ważna jest także jakość i niezawodność usługi. Nie ma sensu płacić za Internet, jeśli mamy z nim ciągłe problemy. Jednak infrastruktura to nie tylko Internet. Ważny jest też zasięg telefonu komórkowego.

Jak wybrać dobre biuro?

Styl

Jest to czynnik pomijany przez wielu przedsiębiorców. Chociaż są ważniejsze aspekty od aranżacji biura, warto też zwrócić na niego uwagę. Jeśli chcesz zbudować dobry wizerunek marki od samego początku, styl również jest bardzo ważny. Pamiętajmy, że biuro może być fantastycznym narzędziem do brandingu.

Sprawdź, jakie inne firmy działają w okolicy. Czy są z tej samej branży, w której działasz? Zastanów się, czy możesz dostosować biuro bez dodatkowych kosztów. Czy mógłbyś z dumą umieścić zdjęcia biura na swojej stronie internetowej?

Wybierając nowe biuro, zwróć uwagę na te czynniki. Dzięki temu będziesz bardziej zmotywowany do pracy i zbudujesz dobry wizerunek firmy.