Wszechstronny producent narzędzi skrawających – przedstawienie marki Dormer & Pramet

Kluczem do sukcesu w branży producentów urządzeń i narzędzi przemysłowych są: innowacyjna myśl technologiczna oraz solidność – od produktów tego typu wymaga się wytrzymałości i niezawodności, a te są niemożliwe bez solidnego wykonania. Jednym z liderów polskiego rynku, oraz rosnącą w siłę na rynku międzynarodowym firmą z sektora narzędzi przemysłowych jest Dormer Pramet. Przedsiębiorstwo to skupia swoją działalność na kompleksowej produkcji narzędzi skrawających.

 

Historia firmy Dormer & Pramet

Jeszcze kilka lat temu marki dormer i pramet należały do dwóch oddzielnych firm, które co prawda działały w tym samym sektorze, jednak specjalizowały się w nieco innych obszarach. Dormer był firmą znaną z produkcji narzędzi obrotowych, natomiast pod marką Pramet sprzedawano narzędzia na wymienne płytki tworzone z wytrzymałego węglika spiekanego. W 2014 roku doszło do fuzji, dzięki której powstało przedsiębiorstwo zapewniające kompleksową obsługę w zakresie frezowania, ale też gwintowania i toczenia, a nawet wiercenia otworów.

 

Dzisiaj firma Dormer Pramet to znaczący gracz na rynkach międzynarodowym. Oddziały firmy znajdują się w różnych krajach europejskich, jak i na innych kontynentach. Zakłady produkcyjne zlokalizowane są natomiast na Starym Kontynencie oraz w Ameryce Południowej. Celem przedsiębiorstwa jest zdobycie miana światowego lidera wśród dostawców narzędzi skrawających.

 

Rozwój technologiczny narzędzi skrawających

Marka Dormer & Pramet nierozłącznie kojarzy się przede wszystkim z nowoczesnością. Firma zatrudnia wykwalifikowanych inżynierów, których zadaniem jest stałe doskonalenie produktów, poprzez stosowanie najnowocześniejszych technologii. Dlatego też w ofercie regularnie pojawiają się nowe produkty, spełniające wymagania najbardziej wybrednych klientów.

 

Warto wskazać na relatywnie nowe produkty w asortymencie, do których należą ekonomiczne frezy Pramet SBN10. Frezy te zaspokajają wszystkie potrzeby producentów form oraz matryc. Znajdują zastosowanie na wszystkich etapach obróbki, zarówno w szczegółowej obróbce wykończeniowej, jak i w obróbce zgrubnej. Użytkownicy wykorzystują wszechstronne frezy Pramet SBN10 do frezowania wgłębnego oraz frezowania wybrań kątowych. Ponadto, części te sprawdzają się również w innych procesach, takich jak np. zagłębianie skośne czy obróbka rowków.

 

Wśród najbardziej innowacyjnych produktów oferowanych przez Dormer & Pramet znajdują się również płytki BNGX10. Są to dwustronne płytki z czterema krawędziami. Wykorzystuje się je do obróbki zgrubnej. Uwagę zwraca możliwość wykorzystania płytek do obróbki wielu materiałów, w tym m.in.: stali hartowanej, żeliwa czy stali nierdzewnej.

 

Widać wyraźnie, iż dzisiaj innowacyjność jest niemal równoważna z wszechstronnością. Nowoczesne narzędzia i części skrawające to takie, które znajdują wiele zastosowań i kompleksowo spełniają potrzeby klientów. Firma Dormer & Pramet zdając sobie z tego sprawę, oferuje swoim klientom bogaty asortyment, w którym nie brakuje uniwersalnych narzędzi. Jednocześnie produkty desygnowane tą marką są wysoko cenione za jakość przez klientów z Polski oraz ok. 100 innych krajów.

 

Wszechstronny producent narzędzi skrawających – przedstawienie marki Dormer & Pramet