Jak rozwinie się technologia w 2019 roku?

Nie ma żadnych wątpliwości, że rok 2019 będzie kolejnym rokiem, który będzie stał pod znakiem rozwoju technologii. Zapowiedzianych jest mnóstwo nowych rozwiązań technologicznych, a te, które już istnieją, doczekają się kolejnych aktualizacji.

Sztuczna inteligencja

Rosnące zapotrzebowanie na zaawansowane programy, które będą za nas wykonywały pracę, stawia sztuczną inteligencję na czele, jeżeli chodzi o rozwój technologii w 2019 roku. Sztuczna inteligencja z pewnością znajdzie swoje zastosowanie w systemach CRM oraz ERP. Warto jednak wspomnieć o tym, że to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Big Data

Rosnąca ilość informacji, która dociera do nas każdego dnia, jest dosłownie przytłaczająca. Nie mamy możliwości przeanalizować ich normalnymi środkami. Potrzebna jest zatem rozbudowa koncepcji Big Data, która pozwoli na pozyskiwanie oraz przetwarzanie danych na bardzo dużą skalę.

Internet of Things

Coraz więcej możemy usłyszeć o inteligentnych domach czy samochodach. Tak naprawdę to tylko początek ery IoT, która ma za zadanie wprowadzenia wielu inteligentnych systemów, które będą nam towarzyszyć w wielu aspektach naszego życia. Wszystko po to, aby żyło nam się wygodniej.

Jak rozwinie się technologia w 2019 roku?

Machine learning

Dzięki Machine learning możemy dosłownie nauczyć maszyny, jak sobie należy radzić z problemami. Po wielu próbach można uznać, że maszyna jest w stanie powielać schemat działań. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla firm produkcyjnych, gdzie wiele czynności jest powtarzalna, a zwykły człowiek nie byłby w stanie wykonywać każdego dnia tych samych czynności. Machine learning w zakładach produkcyjnych to tak naprawdę tylko początek. W 2019 roku coraz częściej będziemy mogli usłyszeć o tej technologii w życiu codziennym.

Nowe technologie to z całą pewnością rzeczy fascynujące. Coś, co jeszcze kilkanaście lat temu było niemożliwe, dziś czeka na wyciągnięcie ręki. Warto jednak pamiętać, że my jako ludzie musimy zachować równowagę między korzystaniem z nowych technologii a kontaktem z innymi ludźmi. Jest to rzecz kluczowa.