Jak wybrać dobry serwis IT?

Technologia z każdym dniem staje się coraz bardziej zaawansowana. Coraz więcej innowacyjnych pomysłów i wynalazków jest udostępnianych całemu światu. Dzięki urządzeniom mobilnym i komputerom stacjonarnym ułatwiasz sobie życie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając serwis IT.

Jak wybrać dobry serwis IT?

Przeczytaj recenzję.

Szukając lokalnych ekspertów komputerowych sprawdź recenzje w Google lub Yelp. Dzięki temu lepiej poznasz firmy działające w Twojej okolicy. Zapytaj też przyjaciół, współpracowników i innych specjalistów o usługi, z których kiedyś korzystali. Taka rekomendacja jest jednym z najlepszych źródeł informacji.

Wsparcie na miejscu

Zazwyczaj łatwiej jest poprosić informatyka, aby przyszedł do Twojego domu lub biura. Wtedy szybko zdiagnozuje problem z komputerem. Dzięki temu nie musisz pakować całego sprzętu, wieźć go przez całe miasto i ponownie podłączać po realizacji usługi. Niektórzy specjaliści pobierają dodatkową usługę za przyjazd. Jest to jednak wygodniejsze i łatwiejsze rozwiązanie dla osób o bardzo napiętych harmonogramach.

Koszt usług

Zawsze porównaj firmy informatyczne i poproś o wycenę. W ten sposób łatwiej zawęzisz liczbę kandydatów. Uważaj na firmy, które proszą o pieniądze z góry lub pobierają opłatę za godzinę. Obecnie większość informatyków pobiera opłatę za określoną usługę. Stawki są zazwyczaj stałe. Jeśli muszą zamówić części, kwota powinna być uwzględniona w każdym szacunku.

Gwarancje serwisowe

Wiele renomowanych firm stosuje politykę “Bez naprawy, bez opłat”. To oznacza, że jeśli nie będą w stanie rozwiązać Twojego problemu, nie obciążą Cię opłatami za usługi. Uczciwy informatyk będzie prostolinijny i szczerze powie, że lepszym rozwiązaniem byłoby kupienie nowego komputera niż naprawienie starego. Przed dokonaniem jakiejkolwiek naprawy zawsze zapytaj informatyka, czy oferuje gwarancję na części i robociznę.

Sprawdź ubezpieczenia.

Siostrzeniec Twojego przyjaciela może być dobrym amatorem informatykiem. Jeśli jednak przypadkowo usmaży Twój twardy dysk, czy ma stosowne ubezpieczenie na pokrycie szkód? Prawdopodobnie nie. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla firmy zajmującej się naprawami komputerów gwarantuje, że jeśli informatyk popełni błąd, dostaniesz odszkodowanie.

Jak wybrać dobry serwis IT?

Dlaczego warto skorzystać z dobrego serwisu IT?

Twoja firma uzależniona jest od systemów IT. Warto wybrać serwis, który szybko reaguje. Czas reakcji w nagłych wypadkach jest niezwykle ważny. Sprawdź, czy firma informatyczna jest w stanie zdalnie zalogować się na komputer lub serwer. W ten sposób rozwiąże wiele problemów natychmiast. Nie będziesz musiał nawet czekać na przyjazd informatyka.

Zwróć uwagę na reputację firmy. Jeśli jest liderem na rynku, nawiązała współpracę długoterminową z wieloma klientami. Cieszy się dużym zaufaniem.

Zapytaj o doświadczenie. Niektóre firmy zatrudniają tylko doświadczonych i profesjonalnych informatyków z co najmniej 5-10 letnim doświadczeniem. Zapewniają też swoim pracownikom regularne możliwości kształcenia. Dzięki temu są na bieżąco z najnowszą technologią. Gwarantują najwyższą jakość wykonywanych usług.

Artykuł przygotowany przy współpracy z serwisem Engave.pl - serwis it dla wymagających.