4 najlepsze programy dla grafików

Atrakcyjna wizualnie witryna jest marzeniem zarówno właściciela strony, jak i czytelnika. Prawdziwym zadaniem grafików i projektantów stron internetowych jest właśnie urzeczywistnienie tego marzenia. Jest to możliwe dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu graficznemu. Czytelnicy zwracają uwagę nie tylko na treść, ale również na walory estetyczne. Zobacz, które programy graficzne cieszą się największą popularnością.

Photoshop

Profesjonalne szkolenia graficzne składają się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej. Jednym z podstawowych narzędzi jest właśnie Photoshop. Automatyczne opcje ożywiają zdjęcia. Dzięki temu możesz edytować zdjęcia, nawet jeśli jesteś nowicjuszem.

Dzięki Photoshopowi możesz łatwo połączyć wiele obrazów, a także usunąć z nich niechciane obiekty. 

Program oferuje podstawowe funkcje, takie jak korekta perspektywy, miksowanie kanałów i narzędzie do klonowania stempli. Możesz z niego korzystać zarówno na systemie Windows, jak i na Mac. Jest doskonałym narzędziem dla początkujących, ponieważ zawiera wiele uproszczonych opcji, takich jak:

  • kadrowanie, prostowanie, obracanie i przerzucanie,
  • regulacja jednym kliknięciem,
  • możliwość usunięcia wszystkich plam lub zabrudzeń z obrazu,
  • przesunięcie elementów sterujących, by poprawić kolory obrazu,
  • 20 imponujących efektów do wyboru,
  • renderowanie obrazu (opcja obrazu panoramicznego),
  • dodanie spersonalizowanych cech,
  • obsługa formatu RAW,
  • udostępnianie zdjęć za pośrednictwem Facebooka, Revel, Twittera i Tumbir.

Edycja wideo jest płynna. Narzędzie do przycinania zdjęć jest dość skuteczna. Na uwagę zasługuje wysoka wydajność.

4 najlepsze programy dla grafików 

GIMP

Jest doskonałą alternatywą dla Adobe Photoshop. To doskonałe narzędzie zarówno dla grafików, jak i fotografów. Funkcja manipulacji zdjęciami została znacznie poprawiona. Elastyczność narzędzia pozwala tworzyć krystalicznie czystą grafikę.

Możesz całkowicie dostosować interfejs. Tryb pełnoekranowy pozwala jednocześnie przeglądać i edytować zdjęcia. GIMP działa na systemach GNU/Linux, OS X, Windows i innych systemach operacyjnych. Będąc kompatybilnym oprogramowaniem graficznym, ma silną społeczność wsparcia. Do największych zalet możemy zaliczyć jasny i nowoczesny interfejs oraz łatwość w użyciu.

Illustrator

Jeśli chcesz używać grafiki wektorowej do tworzenia logo, szkiców, typografii, ikon, a nawet skomplikowanych ilustracji do filmów lub urządzeń mobilnych, koniecznie zwróć uwagę na Illustrator.

Dzięki niemu możesz tworzyć kompozycje z płynnym wyrównaniem, rysując różne kształty w pikselach. Program zawiera własne wtyczki, ułatwiające projektowanie strony internetowej. 

4 najlepsze programy dla grafików

Inkspace

To profesjonalne narzędzie zarówno dla zwolenników grafiki wektorowej, jak i tych używających formatu pliku SVG. Działa na systemie Windows, Linux, OS i Mac. Bez względu na to, czy jesteś amatorem, czy zawodowcem, Inkspace na pewno Ci się spodoba. 

Pod względem szkicowania, kolorowania i tworzenia ilustracji jest bardzo łatwy w uźyciu. Dzięki rozszerzeniu Ghostscript pliki .eps są czytelne. Inkspace umożliwia bezpośrednią edycję kodu źródłowego.